Noclegi Wisła

W Wiśle jedną z ciekawszych atrakcji jest Muzeum Beskidzkie, znajdujące się w centrum Wisły. W sali z ekspozycją stałą można obejrzeć eksponaty związane z życiem i kulturą górali śląskich, które gromadzone są w czterech podstawowych działach: pasterstwo, narzędzia rolnicze, tkactwo oraz obróbka drewna.

Atrakcją Wisła noclegi jest Aleja Gwiazd Sportu – znajduje się w centrum miasta, wzdłuż deptaka, została utworzona dla upamiętnienia otwarcia skoczni im. A. Małysza. Swoją tablicę oprócz znanego skoczna ma m. in. Przemysław Saleta, Jan Szturc czy Apoloniusz Tajner.

Wisła noclegi mamy możliwość wynajmu do wyłącznej dyspozycji Całości mieszkania. Wejście z parteru, wiatrołap, przedpokój, dwa pokoje naprzeciw siebie.

Niewątpliwym atutem jest usytuowanie w pobliżu stacji narciarskich, czy Skoczni im.Adama Małysza. Sklep spożywczo-przemysłowy, apteka, piekarnia, restauracja w odległości ok. 160 m. Wiele atrakcji znajduje się w centrum Wisły, daltego też zwiedzanie miasta trzeba zacząc stąd. Każdy z pokoju jak w opisie posiada łóżko małżeńskie oraz rozkładaną sofę, własną łazienkę oraz kuchnię.

Wisła domki do wynajęcia to idealne rozwiązanie dla 4,5,67,8,9,10 czy 12 rodziny z dziećmi lub ze znajomymi. Na wyłączność zamykany parking, płac zabaw, ogród, patio z możliwością grilowania.

Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle, miasto organizuje wycieczki z przewodnikiem (bezpłatnie) który w ciekawy sposób opowiada o powstaniu zamku i jego historii.

Planując noclegi w Wiśle warto wybrać się tu latem i jesienią. Apartamenty w Wiśle składa się z sypialni z łożem małżeńskim, pokoju dziennego z dwiema 2 osobowymi sofami , kuchni wyposażonej oraz łazienki. W każdym pokoju znajduje się telewizor, kuchnia wyposażona jest w płytę ceramiczną, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, mikrofalówkę, garnki, talerze i sztućce. Piękne górskie widoki, liczne szlaki piesze i rowerowe pozwolą poznać okolicę.

Wisła to popularne miejsce turystyczne położone w Beskidzie Śląskim, z pięknymi krajobrazami, malowniczymi szlakami turystycznymi oraz ciekawymi atrakcjami. Oto kilka z nich:

Skocznia narciarska im. Adama Małysza – to jedna z najnowocześniejszych skoczni narciarskich na świecie. Obiekt ten może pomieścić ponad 30 tysięcy widzów i często organizowane są tu konkursy skoków narciarskich.

Muzeum Regionalne w Wiśle – to miejsce, w którym można poznać historię i kulturę tego regionu, a także zobaczyć interesujące zbiory dotyczące sztuki ludowej, rzemiosła oraz związane z życiem codziennym ludności beskidzkiej.

Beskidzki Park Miniatur – to miejsce, w którym można podziwiać repliki najciekawszych zabytków architektonicznych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, wykonane w skali 1:25.

Kolej Linowa Czantoria – to kolej linowa, która zabiera turystów na szczyt Czantorii, skąd można podziwiać piękne widoki na okolicę.

Zamek Grodziec – to zabytkowy zamek zbudowany w XIV wieku, położony na wzgórzu w Wiśle. Obecnie na zamku organizowane są różnego rodzaju imprezy i wydarzenia kulturalne.

Ścieżka edukacyjna „Dolina Karpia” – to miejsce, w którym można poznać przyrodę i ekosystemy lasów, łąk i rzek w Beskidach. Na ścieżce znajdują się interaktywne punkty edukacyjne, a także punkty widokowe z pięknymi widokami na dolinę.

To tylko kilka z wielu atrakcji, które można zobaczyć i zrobić w Wiśle. Innymi popularnymi zajęciami są wspinaczka, kajakarstwo, jazda na rowerze oraz piesze wycieczki po pięknych szlakach górskich.