Szczawnica

Szczawnica to świetna baza wypadowa o każdej porze roku. Planując noclegi w Szczawnicy turyści chętnie wybierają noclegi blisko wyciągu. Miasto zlokalizowane jest w na pograniczu Beskidów Zachodnich i Pienin, nad potokiem Grajcarkiem. Pieniny dobrze nadają się na właściwie każdą porę roku – w styczniu pokusiliśmy się o wyjście na Wysoką. Alternatywą, szczególnie dla mniej doświadczonych narciarzy, jest ski-arena w Jaworkach. Warto skorzystać z bazy noclegowej miasta i okolic, które oferują świetne miejsca noclegowe, turyści często wybierają Szczawnica noclegi domki oraz noclegi w pensjonatach, willach, pokojach gościnnych czy apartamenty Szczawnica.

Szczawnica to również dobre miejsce dla miłośników białego szaleństwa. Turyści, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek wybierają wille Szczawnica lub apartamenty to świetna baza wypadowa na Sokolicę, Trzy Korony czy raffting Dunajcem. Właściciele obiektów turystycznych oferują komfortowe warunki, noclegi z wyżywieniem i licznym udogodnieniami. Na szczyt ten można wejść zarówno ze Szczawnicy, jak i od strony Rytra. Miłośnicy turystyki rowerowej nie będą zwiedzenie, gdyż Szczawnica noclegi centrum rowerowy klasyk z tej miejscowości to przepiękna trasa rowerowa do Czerwonego Klasztoru i dalej do Sromowców, trasa polecana jest jesienią kiedy liście zmieniają barwy co daje wspaniałe uczucie i oddaje piękno okolicy.

Duży zainteresowanieniem cieszą się Pieniny noclegi z widokiem na góry. Wakacje czy ferie zimowe w Szczawnicy to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Osoby wybierające noclegi w Szczawnicy szukają czegoś blisko centrum. Kolejnym wartym uwagi punktem wycieczki Szczawnica jest Wąwóz Homole i rezerwat przyrody Biała Woda. Przejście przez jeden z najpiękniejszych polskich wąwozów nie należy do trudnych, trasa jest prawie całkowicie płaska, bo po kamiennych blokach i mostkach nad potokiem Kamionka. W pobliżu jak i w samym mieście wytyczone zostały ścieżki rowerowe, dzięki którym łatwiej i przyjemniej można poznać ciekawe zabytki. Warto wybrać się na spływ tratwą fliskacką, pienińscy flisacy umilają czas ciekawymi opowieściami a widoki są niezapomniane.

Szlaki w Pieninach nie należą do bardzo trudnych i spokojnie poradzą sobie z nimi nawet mniej zaprawieni miłośnicy górskich wycieczek. Legendy mówią też o jakiś skarbach ukrytych w sercu wąwozu, rzekomej pozostałości po jakimś zamku. Archeolodzy natomiast potwierdzają, że istniała tu kiedyś kamienna warownia. To tu w centrum miasta znajduje się kompleks narciarski Palenica z czterema trasami o różnym stopniu trudności, od niebieskich po czarną.