Roztocze

Roztocze to pasmo w południowo-wschodniej Polsce, które rozciąga się na obszarze około 300 km2. Zlokalizowane jest na granicy województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Swoją nazwę zawdzięcza licznym rozpadlinom i wyżłobieniom w skałach, a także bogactwu wód powierzchniowych i podziemnych. Roztocze noclegi jest doskonałym miejscem do wypoczynku dla miłośników przyrody i aktywności na świeżym powietrzu.

Atrakcje turystyczne na Roztoczu to przede wszystkim malownicze krajobrazy, które zachwycają pięknem i bogactwem przyrody. Wielu turystów przyciąga tu także rozwinięta baza noclegowa, ciekawe trasy turystyczne oraz wiele miejsc do zwiedzania.

Szlaki turystyczne na Roztoczu to idealny sposób na poznanie tego malowniczego regionu. Jednym z najpopularniejszych szlaków jest Szlak im. ks. Józefa Stanka. Ma on długość około 100 km i wiedzie przez najpiękniejsze tereny Roztocza. Przebiega przez takie miejscowości jak: Zwierzyniec, Huta Deręgowska, Józefów, Susiec, Szczebrzeszyn. Szlak ten zapewnia niezapomniane wrażenia i pozwala poznać różnorodność krajobrazów oraz przyrodnicze i kulturowe walory regionu.

Innym popularnym szlakiem jest Szlak Wodny „Bagnami i Strumieniami Roztocza”. Ten szlak to wycieczka kajakowa, która pozwala poznać piękno przyrody z zupełnie innej perspektywy. Szlak prowadzi m.in. przez Park Krajobrazowy Lasy Janowskie, który słynie z unikatowych ekosystemów leśnych, liczących wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt.

Kolejnym wartym polecenia szlakiem jest Szlak turystyczny „W dolinach rzeki Tanew„. Ma on długość około 50 km i wiedzie przez urokliwe doliny rzeki Tanew, która jest jednym z najczystszych potoków w Polsce. Szlak ten prowadzi przez takie miejscowości jak: Stary Zamość, Rachanie, Krasnobród, Górecko Kościelne. Szlak ten zachęca do aktywnego wypoczynku na łonie natury, a po drodze można podziwiać liczne zabytki architektury sakralnej, a także zwiedzić interesujące muzea.

Roztocze to także miejsce, gdzie znajduje się wiele miejsc do zwiedzania. Jednym z takich miejsc jest Zamość – miasto założone w XVI wieku