Kościelisko

Kościelisko leży w sąsiedztwie Zakopanego i charakteryzuje się doskonale rozwiniętą bazą noclegową. Miejscowość chętnie wybierana jest na rodzinny wypoczynek o każdej porze roku. Funkcjonuje tu wiele wyciągów, tras biegowych, skiturowych czy kuligowych. Centrum Tradycji i Turystyki powinny odwiedzić osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem i bliższym poznaniem lokalnej kultury powinny tutaj zajrzeć. Część sportowa Centrum składa się z siłowni i małpiego gaju dla dzieci. Co ważne, w czasie, kiedy rodzice ćwiczą sami lub w ramach zajęć fitnessowych, ich małe pociechy mogą wyszaleć się na specjalnym torze przeszkód lub nieco spokojniej pobawić się w specjalnym kąciku. 

Szlak pieszy Butorowy Wierch jest bardzo popularnym i widokowym szlakiem. Z górnej stacji kolejki linowej na Butorowy Wierch prowadzi 17-kilometrowy zielony szlak na szczyt Ciemniaka. Warto wiedzieć, że jest to dość wymagający szlak. Na Butorowy można także wjechać kolejką krzesełkową. Kościelisko nazywane jest „Sercem Podhala”, znajdują się tutaj dwie największe doliny: dolina Chochołowska i dolina Kościeliska, a Dolina Chochołowska- to najdłuższa dolina w Tatrach.

Kościelisko stanowi fantastyczną alternatywę na wypoczynek w spokojnym otoczeniu zieleni i gór a jednocześnie niedaleko większego ośrodka turystycznego pełnego atrakcji. W ostatnim czasie popularne są domki Kościelisko gdzie wysoki standard, nowoczesność połączone są z góralską tradycją budownictwa. Największym atutem jest blisko Zakopanego. Liczne zabytki, karczmy, ciekawe imprezy cykliczne przyciągają turystów z całej Polski. Doskonale przygotowane stoki narciarskie, trasy biegowe i miejsca do zjeżdżania na sankach czy ślizgach czekają na miłośników aktywnego wypoczynku. Na krótszą wycieczkę, w obydwie strony 1h, można się wybrać nad Smreczyński Staw (1226 m) to polodowcowe jezioro morenowe, znajduje się u wylotu Doliny Pyszniańskiej i Hali Smreczyny, powyżej Doliny Kościeliskiej. Miłośnicy narciarstwa znajdą tu wiele stoków narciarskich oraz tras biegowych. Liczne zabytki, karczmy, ciekawe imprezy cykliczne przyciągają turystów z całej Polski. W okresie zimowym turyści szukają noclegi blisko wyciągu Kościelisko.

Dla rodzin ciekawym sposobem na spędzenia dnia będzie wizyta w Parku Przygód, gdzie czeka wiele atrakcji. Ponadto polecamy zimowy par rozrywki Kidoo. Osoby lubiące aktywny wypoczynek także będą miał co robić, szlaki piesze na szczyty na doliny, trasy rowerowe oraz do uprawiania narciarstwa biegowego pozwolą spędzić urlop w ruchu. Podhale jest doskonałym miejscem na białe szaleństwo, a turystyka i baza noclegowa świetnie się rozwinęły oprócz pensjonatów, willi czy prywatnych kwater popularne stały się apartamenty Kościelisko.