Bukowina Tatrzańska

Planując noclegi w górach warto wybrać noclegi Bukowina Tatrzańska. Bukowina to spokojna wieś podhalańska, która znana jest z pięknych widoków na Tatry oraz z basenów termalnych. Wioska oblegana jest i latem i zimą. W czasie ferii mnóstwo turystów wybiera noclegi blisko wyciągów. A miejsc do nauki jazdy na nartach czy snowboardzie jest na prawdę dużo. Tutaj można obcować z naturą, podziwiać piękno przyrody, obserwować panoramą Tatr.

Powietrze jest niezwykle czyste cisza umożliwia odprężenie i wypoczynek. Tu po prostu wolniej płynie czas. Ze względu na wysokość m.n.p.m utrzymujący się tu często przez 6 miesięcy śnieg pozwala na półroczne korzystanie z wyciągów narciarskich, których znajduje się tutaj aż 23. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

Warto dodać, że z Bukowiny Tatrzańskiej jest wyjście na szlak prowadzący nad Morskie Oko. Doskonale znany i obowiązkowy punkt wycieczki na Podhale. Od wiosny do jesieni można spacerować po licznych szlakach turystycznych, podziwiając piękno naszej ojczyzny, lub udać się do pobliskich lasów bogatych w dary natury, jak maliny, borówki, grzyby. Warto udać się do Domu Ludowego im. Franciszka Ćwiżewicza w Bukowinie Tatrzańskiej. Ciekawostką jest fakt, że od wielu lat Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej jest organizatorem dwóch dużych imprez o zasięgu ogólnopolskim – „Sabałowych Bajań” i „Góralskiego Karnawału”, a od 1996r odbywa się tu trzecia duża impreza międzywojewódzka -„Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych”. Co ważne, tutaj też działa Szkoła Ginących Zawodów, w której , w czasie zajęć warsztatowych , dzieci i młodzież z całego kraju uczy się tradycyjnych rzemiosł: kowalstwa, garncarstwa, haftu i innych dziedzin tradycyjnej a zanikającej już sztuki ludowej. Jak widać noclegów w Bukowinie Tatrzańskiej jest bardzo dużo znajdziemy tu pensjonaty, wille, apartamenty, domki, to również możliwość poznania kultury i tradycji górali podhalańskich.