Białka Tatrzańska – co warto zobaczyć?

Białka Tatrzańska to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Miejscowość najbardziej znana jest z wyciągów i basenów termalnych. Ruch turystyczny trwa tu przez cały rok i dlatego wartro odwiedzić tą podhalańską wioskę. Jeśli atrakcje i wrażenia są tym czego szukacie, wybierzcie się na monsterroller, czyli hulajnogę przystosowaną do jazdy w górskim terenie. Zjeżdżać można ze stoku Kotelnicy Białczańskiej. Białka Tatrzańska noclegi blisko stoku to często wybierane i ulubione miejsca na wypoczynek w Białce.

Mimo że Białka to górska rzeka, są miejsca, gdzie płynie spokojnie. Zawsze była atrakcją dla dzieci, urządzających zabawy przy brzegu. Dorosłym polecamy wypoczynek w atrakcyjnym miejscu. Rozciąga się tam piękny widok na góry. Wjeżdżając na szczyt mamy okazję podziwiać okolicę, ale też panoramę Tatr, Gorców i Pienin. Polecamy odpoczynek na tarasie widokowym. Na dzieci czeka też atrakcja – „Wioska skrzatów” – bezpłatny plac zabaw. Latem kolejka również kursuje codziennie, działa też góralska karczma. Białka Tatrzańska to dobre miejsce wypadowe do wycieczek w góry.

Białka położona jest blisko Zakopanego i duża ilość prywatnych busików sprawia, że dojazd nie stanowi problemu. Parafia pod wezwaniem św. Szymona i Judy Tadeusza zlokalizowana jest w Białce Tatrzańskiej, przy ul. Środkowej 183. Pierwszy kościół, wybudowany w tym miejscu w 1635 roku, nie przetrwał do naszych czasów. Terma Bania to kompleks basenów stworzony z myślą o wypoczynku i zabawie dla całej rodziny. Noclegi w Białce Tatrzańskie to także miejsce dla osób, które pilnują poziomu adrenaliny. Wypożyczalnia skuterów śnieżnych SNOWPRO posiada szeroką gamę ofert dzięki czemu nawet osoby niedoświadczone znajdą coś dla siebie. Firma gwarantuje przygodę w malowniczy ch zakątkach z widokiem na Tatry.

Z wielu punktów Białki można dojść do najbliższych wierchów drogą polną – dojazdową lub ścieżkami. Z Kantówki kierując się na zachód, dotrzemy na Horników Wierch oraz Wysoki Wierch. Można przejść wzgórzami wzdłuż Białki i dojść tam tzw. Drogą Wierchową zwaną też Królewską. Domki, kwatery prywatne, wille, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe pensjonaty Białka Tatrzańska wynajmują zgrane grupy i rodziny. Doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz poprawę kondycji jest turystyka rowerowa, którą z powodzeniem można uprawiać na terenie Białki. Do swojej dyspozycji turyści mają ścieżkę rowerową. Trasy wycieczek mogą przebiegać wzdłuż wierchów białczańskich: do Gronia (z Gronia dojazd do Gronkowa i powrót do Białki), do Bukowiny Tatrzańskiej – Rusińskim Wierchem przez Wierchy: Budowy, Kurucowy, Olczański do ronda na Klinie, a stamtąd z powrotem do Białki.