Aquapark Zakopane

Aqua Park Zakopane jest obiektem o profilu rekreacyjno – sportowym, rozrywkowym i leczniczym. Znajduje się on przy ulicy Jagiellońskiej 31. Łatwy dojazd z każdej części miasta, świetne miejsce rozrywki dla całych rodzin.

Co ważne oprócz basenów można tu skorzystać z kręgielni, barów, saun, fitness clubu, groty solnej. Oferta aquaparku jest obszerna i każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno dzieci, dorośli, młodzież, grupy i rodziny. Basen rekreacyjny z torami pływackimi cieszy się największą popularnością wśród osób aktywnych. Wyposażony jest w trzy wydzielone tory pływackie i część rekreacyjną, w której znajdują się bicze wodne i gejzer powietrzny denny.

Aqua aerobik to ćwiczenia aerobowe w wodzie, które łączą elementy aerobiku, gimnastyki korekcyjnej i pływania. Brodzik dla dzieci jest najpłytszym basem w aquaparku, są tu mini zjeżdżalnie i zabawki w kształcie zwierząt. Średnia tempreatura wody to ok 30 stopni. Aqua Park to obiekt o profilu rekreacyjno-sportowym, rozrywkowym i leczniczym, to nowoczesny i jedyny w mieście kompleks basenów z wodami termalnymi. Zewnętrzny basen termalny, zarazem rekreacyjno-leczniczy daje to możliwość zabawy na świeżym powietrzu nawet wówczas, gdy temperatura na zewnątrz wynosi jedynie -10 oC.
Wspaniała zabawa w Aquaparku zapewnia 5 zjeżdżalni (w tym dwie rurowe):
niebieska – długość: 10 m, wysokość: 4,3 m
żółta – długość: 10,5 m, wysokość: 4,3 m
błękitna – długość: 26 m, wysokość: 2,3 m
czerwona – długość: 106 m, wysokość: 12 m, prędkość: max. 26 km/h
zielona – długość: 166,5 m, wysokość: 16,7 m, prędkość: max. 26 km/h
Płyty Solne leczą wiele dolegliwości u człowieka, dając mu komfort psychiczny i fizyczny każdego dnia. Grota solna i znajdująca się w niej naturalna sól lecznicza zawiera mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu, który korzystnie wpływa na samopoczucie i działa relaksująco. Wybierając noclegi Zakopane mamy wiele atrakcji dostępnych o każdej porze roku. Wizyta w Aquaparku z pewnością nikomu się nie znudzi.